─Źlenovia SPK

Abecedný zoznam ─Źlenov SPK

 

1. A-OMEGA, s.r.o., Malacky 

http://www.a-omega.sk

A-OMEGA, s.r.o. je vzdelávacia a poradenská spolo─Źnos┼ą. Vznikla v roku 2005 na základe dlhoro─Źných skúseností jej poradcov, trénerov, konzultantov a projektových mana┼żérov. Poskytuje personálne a  organiza─Źné poradenstvo, zaoberá sa nábormi a výbermi zamestnancov pre novovznikajúce spolo─Źnosti poskytuje  kariérové a profesijné poradenstvo pre jednotlivcov, ale aj v rámci firemného poradenstva. Od roku 2006 sa zaoberá realizovaním kurzov pre nastavova─Źov vstrekolisov, na ktoré má aj akreditáciu MŠ SR. Druhou oblas┼ąou vzdelávania je oblas┼ą prípravy nákupcov. A-OMEGA, s.r.o. bola v roku 2009 jedným zo zakladajúcich ─Źlenov Slovenského plastikárskeho klastra. V marci 2012 získala certifikát ISO 9001-2008 , ktorý v roku 2015 v recertifika─Źnom audite znova obhájila.

2. Boge Elastmetall Slovakia, a.s., Trnava

 http://www.boge-rubber-plastics.com

Materský podnik BOGE Rubber & Plastics bol zalo┼żený u┼ż v roku 1931. Spolo─Źnos┼ą Boge Elastmetall Slovakia, a.s. v Trnave sa v roku 2014 sa stala sú─Źas┼ąou ─Źínskeho koncernu CSR a pôsobí na slovenskom trhu od januára 2000. V sú─Źasnosti spolo─Źnos┼ą zamestnáva viac ako 700 zamestnancov. Závod v Trnave je zameraný na výrobu gumokovových a plastových dielov, ktoré tlmia vibrácie motorov a podvozkov vo všetkých typoch motorových vozidiel. Výrobky sa nepou┼żívajú len v automobiloch, ale napríklad i v ko─żajových vozidlách, lodiach ─Źi lietadlách. Boge Elastmetall Slovakia, a.s. nie je len výrobným závodom. V roku 2007 tu vzniklo vývojové oddelenie. Tím vývojových pracovníkov a konštruktérov navrhuje diely pod─ża po┼żiadaviek zákazníka a spolupracuje pri ich zavádzaní do výroby. Diely sú navrhované do podvozkov zna─Źiek Porsche, Ferrari, Maserati, Fiat a do tlmi─Źov.

3. Brose Prievidza, spol. s r.o., Prievidza

Brose je piatym najvä─Źším subdodávate─żom automobilového priemyslu v rodinnom vlastníctve. U┼ż viac ako 100 rokov prispieva k formovaniu budúcnosti automobilov.
Ka┼żdoro─Źne investuje do výskumu a vývoja 8 % celkového obratu.
Viac ako 25 000 zamestnancov v 62 závodoch a v 23 krajinách dosahuje obrat pribli┼żne 6,3 miliardy eur. Ve─żké mno┼żstvo patentov spolo─Źnosti Brose pod─Źiarkuje inova─Źnú silu jej medzinárodného tímu.

http://www.brose.com/prievidza

4. BUSINESS AND DRIVE, s.r.o., Malacky

 http://www.businessanddrive.sk

BUSINESS AND DRIVE s.r.o., pôsobí na trhu od roku 2004. Zaoberá sa strojárskou výrobou dielov, ponúka strojárske slu┼żby – sústru┼żenie, frézovanie, brúsenie, výrobu a renováciu náhradných dielov, spracovanie kompletnej technickej dokumentácie, 3D skenovanie a reverzné in┼żinierstvo. Realizuje laserové navarovanie a opravy foriem.  Je dr┼żite─żom certifikátu ISO 9001, ISO 14001, ISO 3834 -2- preverenie zvára─Źskej prevádzky, vlastní „Osved─Źenie o spôsobilosti vykonáva┼ą výskum a vývoj“.

5. CASPRO s.r.o., Košice

www.caspro.sk

Spolo─Źnos┼ą Caspro s.r.o. so sídlom v Košiciach sa od svojho vzniku v roku 2002 zaoberá dodávkami špecifických materiálov a zariadení najmä pre spracovate─żov plastov, ale tie┼ż pre iné priemyselné odvetvia. Ponúka pomerne široký sortiment, predovšetkým periférnych zariadení. Sortiment ─Ćalej tvoria náhradné diely strojov, liniek na spracovanie plastov. Zastupuje aj viaceré zahrani─Źné spolo─Źnosti : Euroviti - Talianska spolo─Źnos┼ą je významným producentom šnekov a valcov pre vstrekolisy a extrúdery. KONGSKILDE - Dánsky producent systémov pre pretlakovú dopravu, separáciu ne─Źistôt a odsávanie procesného odpadu. Holandská firma Ferlin sa špecializuje na vývoj a výrobu gravimetrických zmiešava─Źov. ─Äalej sú to spolo─Źnosti Ecoflow, BM Silofabrik, Promix. Spolo─Źnos┼ą Caspro sa sna┼żí by┼ą zákazníkovi v┼żdy k dispozícii, pochopi┼ą jeho potreby a nájs┼ą to najvhodnejšie riešenie.

6. ESOX, spol. s r.o., Uhorská Ves

 http://www.esox.sk

Nástrojáre┼ł a lisov┼ła ESOX, spol. s r.o., je dynamicky sa rozvíjajúca spolo─Źnos┼ą pôsobiaca na trhu od roku 1994. Disponuje moderným strojným vybavením a vysokokvalifikovaným ─żudským kapitálom. Kvalita všetkých vývojových a výrobných procesov je garantovaná certifikátom kvality pod─ża ISO/TS 16949:2009. Hlavným výrobným programom je design a výroba lisovacích foriem a nástrojov pre technické výlisky a ich sériové lisovanie. Formy vyrábané v tejto spolo─Źnosti mô┼żu dosahova┼ą max. rozmery 1000x750x700 mm a hmotnos┼ą 5000 kg. Vo vlastnej lisovni realizuje lisovanie sériovej produkcie plastových výliskov na lisoch s uzatváracou silou 250-6000 kN.
Esox, spol.s.r.o. bol v roku 2009 jedným zo zakladajúcich ─Źlenov Slovenského plastikárskeho klastra.

7. ENVIROCARE, s.r.o., Nitra

http://envirocare.sk

ENVIROCARE s.r.o. je oprávnený vykonáva┼ą výskum a vývoj v zmysle ustanovení   § 26a ods. 11 Zákona ─Ź. 172/2005 Z.z. o organizácii štátnej podpory výskumu a vývoja v aktuálnom znení na základe osved─Źenia ─Źíslo 213-16435/44874 vydanom Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky 14. októbra 2013. Od svojho vzniku 9.3.2012 sa aktivity spolo─Źnosti sústre─Ćujú na zabezpe─Źenie sú─Źinnosti špi─Źkových odborníkov zameraných na výskum, vývoj a spracovanie polymérnych materiálov, tvorbu  vlastného programu súvisiaceho  s vývojom a technológiou spracovania polymérnych zmesí a hybridných materiálov s vyu┼żitím obnovite─żných zdrojov. Predmetom ─Źinnosti spolo─Źnosti je prenos technologických výsledkov vedy a výskumu v oblasti biodegradovate─żných plastov do prevádzkových podmienok a poskytovanie slu┼żieb súvisiacich s testovaním, laboratórnym meraním, výrobou zmesí, marketingom a technickým poradenstvom v predmetnej oblasti. Dôle┼żitou aktivitou je budovanie  kooperácií s ─Ćalšími inštitúciami základného výskumu a vývoja v súvislosti s predmetnými materiálmi. Spolo─Źnos┼ą má implementovaný systém mana┼żérstva kvality pre oblas┼ą „Výskum a experimentálny vývoj v oblasti prírodných a technických vied“- certifikát ISO 9001:2008.

8. Hella Slovakia Signal-lighting s.r.o., Bánovce nad Bebravou
 

www.hella.com/hella-sk

HELLA Slovakia Signal-Lighting s. r. o., ─Źlen rodiny nemeckého koncernu HELLA, ktorý je popredným svetovým dodávate─żom v oblasti automobilového priemyslu, za─Źala písa┼ą svoju históriu v Bánovciach nad Bebravou v roku 2003, kedy bol vyrobený prvý zadný reflektor. Spolu s výrobným závodom v Nemecku a Mexiku patrí ku k─żú─Źovým závodom koncernovej divízie svetiel v oblasti signálnych svietidiel. Jej hlavné produkty sú zadné reflektory osobných vozidiel, prídavné brzdové svetlá, osvetlenia E─îV, hmlovky, bo─Źné smerovky na osobné a ú┼żitkové vozidlá.

9. IAC Group (Slovakia) s.r.o., Lozorno

www.iacgroup.com

IAC Group (Slovakia), s.r.o je svetovým dodávate─żom interiérových a exteriérových automobilových systémov. Výrobné a montá┼żne závody spolo─Źnosti sa nachádzajú v 21 európskych krajinách. Výrobný závod v Lozorne je zameraný na výrobu interiérových dielov pre automobilový priemysel.  Jedná sa o výrobu a montá┼ż obkladov dvier do osobných automobilov, výrobu a montá┼ż kufrových obkladov a výrobu interiérových ko┼żených obkladov. Spolo─Źnos┼ą má platné ISO 14001, ISO 9001, ISO/TS 16949.

10. ICOSA - prevádzkovate─ż PlasticPortal.eu, Nitra

 http://www.plasticportal.eu/en

ICOSA spol. s.r.o. je prevádzkovate─ż internetového portálu pre plastikársky priemysel na Slovensku a v ─îeskej republike pod názvom PlasticPortal.eu. Portál pôsobí na trhu u┼ż 7 rokov a sústre─Ćuje informácie z celej plastikárskej bran┼że na jednom mieste. Mesa─Źne má a┼ż 100.000 zobrazení. Na portáli nájdete  katalóg firiem s prezentáciou cca 600 firiem, aktuálne ceny polymérov, aktuality z plastikárskeho priemyslu, kompletný preh─żad seminárov, riadkovú inzerciu, dopyty z bran┼że a odborný slovník. Kvalitnou SEO optimalizáciou si portál zabezpe─Źuje popredné miesta v internetových vyh─żadáva─Źoch. Portál poskytuje i prístup k legislatívnym predpisom a normám pri uvádzaní výrobkov na trh v SR a EU. PlasticPortal.eu má slovenskú, ─Źeskú a anglickú jazykovú verziu.

11. Injection and tooling Engineering s.r.o., Bratislava

www.injectionandtooling.com

Injection and tooling Engineering s.r.o.je spolo─Źnos┼ą zameraná na in┼żiniering v oblasti vývoja vstrekovacích procesov a vstrekovacích foriem (R&D), na vstrekovanie a zlepšovanie interných procesov (Operations) a na vedenie tímov vstrekovacích a nástrojárskych oddelení (production management). V oblasti R&D sa zameriava na vývoj vstrekovacích procesov a nástrojov pre interierové a exterierové produkty od 400 do 3200 ton uzatváracej sily (150 – 3800 g), rozbeh foriem a definíciu korektívnych aktivít a ─Źasových plánov na dosiahnutie plánovanej kvality výliskov a nástrojov, dodávanie pridanej hodnoty nákupu foriem prepo─Źtami nákladov a ─Źasových plánov na modifikácie, na tréningy v oblasti vývoja vstrekovacích procesov a v oblasti vývoja vstrekovacích nástrojov. V rámci „Operations“ sa zameriava na zni┼żovanie nepodarkov a prestojov a na definovanie základných údajov nových projektov (layout foriem, po─Źet kavít, uzatváracia sila, ─Źasy cyklov, materiály).

12. JASPLASTIK - SK, spol. s.r.o., Galanta

 http://www.jasplastik.sk/

JASPLASTIK-SK spol. s.r.o. je popredným výrobcom a dodávate─żom plastových a polystyrénových výrobkov pre elektrotechnický a automobilový priemysel. Jasplastik-SK s.r.o. bola zalo┼żená tromi partnermi, ako pobo─Źka ma─Ćarskej firmy Jász-Plasztik s.r.o. V novembri 2002 firma získala certifikáty ISO 9001 a ISO 14001, ktoré sú aj v sú─Źasnosti platné. V roku 2007 a 2008 získala spolo─Źnos┼ą ocenenie najlepší dodávate─ż firmy Samsung Slovakia a v roku 2008 sa stala najlepším  dodávate─żom firmy Sony Slovakia, pri─Źom získala ocenenie Excellent Supplier Award 2008. Spolo─Źnos┼ą JASPLASTIK-SK, s.r.o. sa zameriava na lisovanie plastov a ich následnú úpravu, výrobu expandovaného polystyrénu (EPS), tampónovanie (tampo-printing) a montá┼ż. Svoje výrobné kapacity rozšírila v roku 2016 aj v Priemyselnom parku Sever v Nitre.

13. KM System s.r.o., Prešov

http://www.km-system.sk

Spolo─Źnos┼ą KM-SYSTÉM s.r.o. má dlhoro─Źné skúsenosti s výrobou foriem pre viackomponentné vstrekovanie, je pokra─Źovate─żom podnikate─żského subjektu Ing. Jozef Krá─ż KM-SYSTÉM, ktorý vznikol v roku 1994. Pôsobí v oblasti spracovania plastov so zameraním na spracovanie plastov vstrekovaním s týmito ─Źinnos┼ąami: výroba a servis foriem na vstrekovanie plastov do hmotnosti 1 200kg, lisovanie plastových výrobkov, viackomponentné lisovanie (aj z EPDM), reverzné in┼żinierstvo (skenovanie vytváranie 3D modelov), predaj a servis vstrekovacích strojov spolo─Źnosti MITSUBISHI.
Na úrovni ú┼żitkového vzoru má chránenú technológiu vstrekovyfukovania, ktorá umo┼ż┼łuje pou┼żi┼ą štandardný vstrekovací stroj na výrobu dutých výrobkov. Spolo─Źnos┼ą KM-SYSTÉM s.r.o. je dr┼żite─żom certifikátu ISO 9001:2008. Má tie┼ż oprávnenie, vydané Ministerstvom školstva SR, pre pôsobenie v oblasti výskumu a vývoja.

14. Knudsen Plast, s.r.o., Vranov nad Top─żou

 http://www.knudsen-plast.dk

Knudsen Plast má viac ako 30 ro─Źné skúsenosti v oblasti vstrekovania plastov pre medicínsky priemysel, kde po┼żiadavky na toleranciu a dokumentáciu sú vysoké. Ponúka výrobu v ─Źistom alebo kontrolovanom priestore. Napriek tomu, ┼że medicínsky priemysel je jej hlavným zameraním, ponúka svoje slu┼żby a kapacity aj zákazníkom z rôznych odvetví, kde je po┼żadovaná vysoká kvalita výrobkov. Slovenská pobo─Źka Knudsen Plast, s.r.o. bola zalo┼żená  v roku 2007, kedy ─Źas┼ą výroby bola presunutá z Dánska. V sú─Źasnosti sa výroba v Dánsku zameriava hlavne na inovácie a vývoj. Knudsen Plast s.r.o. ponúka výrobu s nízkymi nákladmi so zabezpe─Źením vysokej kvality dielov. Zameriava sa na hromadnú výrobu, montá┼ż dielov vrátane ich zvárania a potla─Źe. Vo firme boli vybudované projektové, ale i lokálne R&D oddelenia.

15. Kovorob, s.r.o.,Stropkov

 http://www.kovorob.sk

Spolo─Źnos┼ą KOVOROB, s.r.o. je zameraná na výrobu vstrekovacích foriem pre termoplasty a foriem pre vyfukovanie fliaš. Špecializuje sa na výrobu foriem pre oblasti automobilového, elektrotechnického, potravinárskeho priemyslu, aj zdravotníctva. Má vlastnú konštruk─Źnú kanceláriu.
Prevádza tie┼ż pozáru─Źný servis foriem, nielen vlastnej produkcie, je výhradným distribútorom normalizovaných dielov pre formy a stri┼żné nástroje od spolo─Źnosti FCPK Bytów.

16. MAPRO SLOVAKIA, s.r.o., Orovnica

 http://www.mapro.cz

Spolo─Źnos┼ą Mapro Slovakia s.r.o. bola zalo┼żená v roku 2001. Zabezpe─Źuje  predaj vstrekolisov Haitian a plne elektrických vstrekovacích strojov ZHAFIR VENUS vyrábaných v novom závode 70 km od ─Źeskej hranice v nemeckom Ebermannsdorfe. ─Äalej zabezpe─Źuje predaj príslušenstva k vstrekovacím strojom, automatizáciu výroby, servis a organizovanie školení.  Roku 2015 bola spolo─Źnos┼ą vyhodnotená ako „Spo─żahlivý partner vo verejnom obstarávaní“. V rámci automatizácie sa zameriava na najnovšie technológie v oblasti vstrekolisov, 6-osích robotov, kamerových systémov, vibra─Źných podáva─Źov. Cie─żom poskytovania slu┼żieb automatizácie je zvýši┼ą výkon výrobných zariadení a zní┼żi┼ą náklady na prevádzku a údr┼żbu. Spolo─Źnos┼ą tie┼ż poskytuje vzdelávacie aktivity v oblasti plastikárskej výroby  vo vybudovanom školiacom stredisku v Orovnici. Jedná sa o teoretickú a praktickú prípravu na získanie nových vedomostí a odborných zru─Źností v oblasti ovládania a nastavovania vstrekovacích lisov, údr┼żby, technológie vstrekovania plastov a ovládania priemyselných robotov. Od septembra 2006 poskytuje Mapro Slovakia s.r.o. odbornú garanciu pre akreditované vzdelávacie programy v spolupráci so vzdelávaco-poradenskou spolo─Źnos┼ąou  A-OMEGA, s.r.o.

17. Permacoat Slovakia, s.r.o.

 http://sk.permacoat.eu

Permacoat je spolo─Źnos┼ą obchodujúca 20 rokov s farbami, spotrebným materiálom a technólogiami pre priemyselné lakovne a autolakovne. V rámci svojho plánovaného rozvoja spolo─Źnos┼ą investovala do priemyselnej plne automatickej lakovacej linky plastových dielov - Venjakob. Linka doká┼że nalakova┼ą výlisky v podstate všetkých druhov plastov (ABS, PP, PA, PE, atd.)
Zákazníci spolo─Źnosti sú primárne výrobcovia plastových dielov, ktorí mô┼żu spoluoprácou s touto spolo─Źnos┼ąou zefektívni┼ą finálnu povrchovú úpravu. Z h─żadiska finálneho odberate─ża sa PERMACOAT GROUP Divízia Perma Industry Coatings zameriava na odberate─żov v segmente bielej a ─Źiernej elektrotechniky, zdravotníckej techniky, tepelnej techniky, strojárskej výroby. Pripravuje sa na vstup do segmentu, pre ktorý je linka ur─Źená, teda pre automobilový priemysel. Zárukou kvality slu┼żieb sú zamestnanci s nieko─żkoro─Źnou skúsenos┼ąou lakovania touto technológiou. Sú─Źas┼ąou ponúkaných slu┼żieb sú tie┼ż ucelené riešenia, vrátane optimalizácie technológie pre aplikáciu, pou┼żitých materiálov a tie┼ż finalizáciu, vrátane popisov nebo brandingu (potla─Źe). Spolo─Źnos┼ą má certifikát ISO 9001/2015 s dokumentaciou v súlade s TS 16949.

18. Remarkplast compounding a.s., organiza─Źná zlo┼żka, Vráble

Remarkplast compounding a.s. je obchodná spolo─Źnos┼ą zaoberajúca sa predajom compoundov, re-compoundov a regranulátov, ktorá je certifikovaná pod─ża ISO 9001 a 14001. K uspokojeniu po┼żiadaviek kladených na rôzne koncové produkty a ich pou┼żitie ponúkame širokú škálu polymérových materiálov, ktoré si mô┼żeme vybera┼ą na základe súvahy o ich nákladoch a prínosoch. K našim hlavným produktovým radám patria rady compoundov, re-compoundov a regranulátov. K výrobkom štandardne dodávame materiálovú dokumentáciu, ktorá obsahuje materiálový list, bezpe─Źnostný list a atest ku ka┼żdej výrobnej šar┼żi. Tieto produkty sú vystavované prísnym kontrolám akreditovaného skúšobného laboratória Testpolymer EU s.r.o. V─Ćaka tejto spolupráci sme schopní realizova┼ą i ve─żmi náro─Źné projekty podliehajúce prísnym po┼żiadavkám na kvalitu.

http://www.r-compounding.sk/

19. Reydel Automotive Slovakia s.r.o., Nitra

http://www.reydel.com

Korporácia Reydel má celosvetové zastúpenie a patrí medzi výrobcov komponentov pre automobilový priemysel. História spolo─Źnosti Reydel sa za─Źala písa┼ą u┼ż v roku 2005 a to ešte pod zna─Źkou korporácie Visteon, ktorá sa rozhodla postavi┼ą výrobný závod v centrálnej Európe pre výrobu interiérových dielov pre PSA PEUGEOT CITROËN Slovakia v Trnave. Pod zna─Źkou Visteon fungoval devä┼ą rokov aj výrobný závod v Nitre.  Nový investor prevzal  interiérovú divíziu spolo─Źnosti Visteon d┼ła 1.11.2014. Od toho d┼ła Reydel oficiálne pôsobí ako zna─Źka na automobilovom trhu a všetky interiérové závody spolo─Źnosti Visteon boli premenované na Reydel.  Výrobný závod v Nitre získal nový výrobný program od spolo─Źnosti Volkswagen, konkrétne pre model VW Caddy. Tento projekt je u┼ż v sériovej výrobe. V rámci uvedeného projektu firma dodáva prístrojové dosky a dverové panely. Znakom profesionality spolo─Źnosti je aj nominácia výroby dverových panelov pre spolo─Źnos┼ą BMW, ktorá je Top svetová jednotka v po─Źte výroby automobilov v prémiovej kvalite. Snahou firmy je sta┼ą sa trojkou na trhu TIER1 dodávate─żov v rámci automobilového priemyslu interiérových dielov.

20. SELEX INDUSTRIAL, s.r.o, Šamorín

http://www.selexindustrial.sk

SELEX INDUSTRIAL, s.r.o. je obchodno-servisná spolo─Źnos┼ą so sídlom v Šamoríne, ktorá sa zaoberá poradenstvom, predajom a servisom zariadení pre spracovanie plastov technológiou vstrekovania. Na Slovenskom trhu firma pôsobí ako výhradný zástupca výrobcu vstrekolisov Selex spolo─Źnosti Woojin, výrobcu pásových dopravníkov Virginio Nastri, tempera─Źných a chladiacich zariadení Frigosystem. Pre tieto zariadenia zabezpe─Źuje aj záru─Źný a pozáru─Źný servis a dodávku náhradných dielov. Firma je tie┼ż výhradným zástupcom firmy CRC Robert, ktorá dodáva prostriedky pre údr┼żbu a ochranu foriem.

21. Ústav polymérov SAV, Bratislava

http://www.sav.sk

Laboratórium polymérov zalo┼żené Dr. Milanom Lazárom na prelome rokov 1962 a 1963 vytvorilo základ pre vznik Ústavu polymérov SAV v roku 1967. Ústav polymérov SAV vytvoril podmienky pre iniciovanie výskumu v oblasti polymérov, ako sú─Źas┼ą chemického výskumu v Slovenskej akadémii vied. V sú─Źasnosti Ústav polymérov SAV predstavuje významné výskumné a vzdelávacie centrum pre základný a aplikovaný výskum v aktuálnych oblastiach polymérnej chémie. Zameranie ústavu zahr┼łuje štyri smery: syntéza a charakterizácia polymérov, kompozitné polymérne materiály, polymérne biomateriály a molekulové simulácie polymérov. 

22. SimulPlast, s.r.o., Poprad

 http://www.simulplast.com

SimulPlast s.r.o. je technicko - poradenská kancelária pre výrobcov a u┼żívate─żov plastových dielov, špecializujúca sa na oblas┼ą vstrekovania plastov.  Klientami spolo─Źnosti sú vývojári, dizajnéri a konštruktéri plastových  dielov, konštruktéri a výrobcovia foriem, a spracovatelia plastov.   Firma má kancelárie v ─îeskej republike, na Slovensku a v Ma─Ćarsku.  Je výhradným obchodným zástupcom pre ─îeskú republiku, Slovenskú republiku (Ma─Ćarsko, Bulharsko, Rumunsko) pre predaj a školenie simula─Źného  softwaru pre vstrekovanie plastov Moldex3D. Ako jediná ponúka plnohodnotnú 3D analýzu všetkých komponentov formy. Firma má tie┼ż dlhoro─Źné skúsenosti v oblasti polymérnych materiálov, vývoja plastových dielov, spracovate─żských procesov, konštrukcii foriem. Cie─żom poskytovaných slu┼żieb je zní┼żi┼ą náklady pri konštrukcii plastových dielov a foriem pomocou v─Źasného odhalenia chýb dielov a problémov pri vstrekovaní ešte pred samotnou výrobou. V rámci svojich odborných slu┼żieb spolo─Źnos┼ą  poskytuje nasledovné slu┼żby: po─Źíta─Źová aj praktická optimalizácia procesu vstrekovania plastov, audit dielu/formy, komplexná po─Źíta─Źová analýza a optimalizácia konštrukcie plastových výliskov vrátane pevnostnej analýzy, laboratórna analýza defektov plastových výrobkov, materiálové poradenstvo. Firma tie┼ż organizuje semináre pre technológov a nastavova─Źov, ako aj pre konštruktérov plastových dielov.

23. Strojnícka fakulta TU v Košiciach Letná 9, 042 00 Košice

www.sjf.tuke.sk

Strojnícka fakulta je jednou z troch zakladajúcich fakúlt Technickej univerzity v Košiciach. Po─Źas uplynulých rokov sa vypracovala na uznávanú vedecko-výchovnú inštitúciu doma i v zahrani─Źí. 22 študijných programov Strojníckej fakulty patrí do TOP 100 najperspektívnejších študijných programov v Slovenskej republike, z ktorých je najvä─Źšie uplatnenie absolventov v praxi! Údaj vznikol na základe prieskumu národného projektu Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spolo─Źnosti. V 90% študijných programov SjF TUKE mô┼żu študenti získa┼ą „odborové“ motiva─Źné štipendium. Strojnícka fakulta ponúka štúdium v jedine─Źných študijných programoch s podporou najnovších informa─Źných technológií a nástrojov po─Źíta─Źovej podpory v  konštrukcii a v technologickej príprave výroby. Fakulta má špi─Źkové vybavenie laboratórií, posluchární a po─Źíta─Źových u─Źební s najmodernejším softvérovým vybavením a vyu┼żitím high-tech technológií. V bakalárskom stupni štúdia je zahrnutá výu─Źba cudzích jazykov. Prepojenie teoretických poznatkov s praxou je zabezpe─Źené formou odborných praxí a exkurzií v  strojárskych podnikoch a automobilkách.

24. Strojnícka fakulta, Katedra materiálového in┼żinierstva, Univerzitná 8215/1, 010 26  ┼Żilina, ┼ŻILINSKÁ UNIVERZITA V ┼ŻILINE

https://www.fstroj.uniza.sk/index.php/katedra-mi

┼Żilinská univerzita v ┼Żiline patrí u┼ż vyše šes┼ądesiat rokov k popredným vzdelávacím a vedeckovýskumným inštitúciám na Slovensku. Svojou bohatou tradíciou zaujíma významné miesto medzi slovenskými vysokými školami a to nielen po─Źtom študentov, ponukou zaujímavých a kvalitných študijných programov, ale najmä výraznou výskumnou i zahrani─Źnou aktivitou. Sú─Źasná univerzita u┼ż nie je orientovaná len na dopravu a spoje. Je to široko koncipovaná univerzita sústredená na slovenské pomery v unikátnom univerzitnom meste─Źku na Ve─żkom Diele. Má sedem fakúlt a osem ústavov. V roku 2013 boli Ministerstvom školstva vedy, výskumu a športu SR schválené projektové návrhy na vybudovanie Výskumného centra a Univerzitného vedeckého parku, ktoré vytvárajú unikátne podmienky pre medzinárodné výskumno-vývojové aktivity univerzity a úspešný transfer nových poznatkov a technológií do praxe. Univerzita aktuálne na svojich siedmich fakultách vzdeláva takmer 9 000 študentov spolu vo viac ne┼ż 230-tich akreditovaných študijných programoch vo všetkých formách a stup┼łoch vysokoškolského štúdia. V oblasti vedy a výskumu je ┼Żilinská univerzita zapojená do riešenia 200 domácich a 41 zahrani─Źných vedeckých projektov a ro─Źne organizuje pribli┼żne 60 vedeckých a odborných podujatí. Výsledky vedeckovýskumnej ─Źinnosti univerzity majú ve─żký vplyv nielen na vzdelávaciu ─Źinnos┼ą, ale aj na rozvoj medzinárodnej spolupráce ─Źi prepojenie s praxou. Jedným z dôkazov úspešného transferu výsledkov výskumu a vývoja do praxe je Cena za transfer technológií pre kolektív pôvodcov zo Strojníckej fakulty ┼Żilinskej univerzity v ┼Żiline.

25. SOŠ, Púchov

http://www.sospuchov.sk

26. SOŠ technická, Bratislava

http://www.sosvranovska.eu/sk

27. Spojená škola, Nováky

http://www.sosnovaky.sk/

28. Spojená škola, Šala

http://www.spojenaskolasala.sk

29. Slovenská technická univerzita, Bratislava

 http://www.stuba.sk

Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU (FCHPT STU) je jednou zo siedmich fakúlt Slovenskej technickej univerzity. Dlhodobo je pova┼żovaná za najlepšiu technickú fakultu na Slovensku. História fakulty sa odvíja od školského roku 1940/41, ke─Ć bol na Odbore chemickotechnologického in┼żinierstva otvorený pre pä┼ą externých u─Źite─żov a asi sto posluchá─Źov prvý akademický rok. A┼ż zákon o vysokých školách z roku 1950 zmenil odbor na samostatnú Chemickú fakultu Slovenskej vysokej školy technickej. Fakulta chemickej a potravinárskej technológie má v systéme slovenského univerzitného školstva výnimo─Źné postavenie. Je jedinou fakultou poskytujúcou úplné vysokoškolské vzdelanie zalo┼żené na kvalitnom chemicko-in┼żinierskom a prírodovednom teoretickom základe, vychovávajúcou in┼żinierov pre všetky odvetvia chemického a potravinárskeho priemyslu. FCHPT ponúka študijné programy bakalárskeho, in┼żinierskeho a doktorandského štúdia, ako aj kurzy ─Ćalšieho vzdelávania vrátane modulov pre Univerzitu tretieho veku.  Fakulta sa aktívne podie─ża na riešení významných rámcových projektov EU, projektov Európskych štrukturálnych fondov a domácich vedeckých projektov agentúr VEGA, KEGA a VA. Za významný faktor rozvoja vedeckovýskumnej ─Źinnosti pova┼żuje fakulta aj úzku spoluprácu s priemyslom.

-  Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave Radlinského 9, 812 37 Bratislava

http://www.stuba.sk

Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU (FCHPT STU) je jednou zo siedmich fakúlt Slovenskej technickej univerzity. Dlhodobo je pova┼żovaná za najlepšiu technickú fakultu na Slovensku. História fakulty sa odvíja od školského roku 1940/41, ke─Ć bol na Odbore chemickotechnologického in┼żinierstva otvorený pre pä┼ą externých u─Źite─żov a asi sto posluchá─Źov prvý akademický rok. A┼ż zákon o vysokých školách z roku 1950 zmenil odbor na samostatnú Chemickú fakultu Slovenskej vysokej školy technickej. Fakulta chemickej a potravinárskej technológie má v systéme slovenského univerzitného školstva výnimo─Źné postavenie.
Je jedinou fakultou poskytujúcou úplné vysokoškolské vzdelanie zalo┼żené na kvalitnom chemicko-in┼żinierskom a prírodovednom teoretickom základe, vychovávajúcou in┼żinierov pre všetky odvetvia chemického a potravinárskeho priemyslu.
FCHPT ponúka študijné programy bakalárskeho, in┼żinierskeho a doktorandského štúdia, ako aj kurzy ─Ćalšieho vzdelávania vrátane modulov pre Univerzitu tretieho veku.
Fakulta sa aktívne podie─ża na riešení významných rámcových projektov EU, projektov Európskych štrukturálnych fondov a domácich vedeckých projektov agentúr VEGA, KEGA a VA. Za významný faktor rozvoja vedeckovýskumnej ─Źinnosti pova┼żuje fakulta aj úzku spoluprácu s priemyslom.

-  Materiálovotechnologická fakulta STU Ulica Jána Bottu 25, 917 24 Trnava

http://www.stuba.sk

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave sa zameriava na výchovu absolventa univerzitného typu pre širokú oblas┼ą priemyselnej, hlavne strojárskej výroby. V roku 2008 sa fakulta stala nosite─żom ceny Ocenený finalista Národnej ceny SR  za kvalitu 2008 v kategórii organizácie verejného sektora. Fakulta bola  v procese komplexnej akreditácie vysokých škôl SR akreditovaná ako univerzitná fakulta vysokoškolskej inštitúcie univerzitného typu. Cie─żom Materiálovotechnologickej fakulty STU v Bratislave so sídlom v Trnave je, v kontexte s víziou STU, by┼ą výskumne orientovanou a medzinárodne uznávanou fakultou v rámci fakúlt podobného zamerania vo svetovom meradle t.j. fakúlt, ktoré rozvíjajú moderné trendy vo výskume a priemyselnej výrobe, s dôrazom na progresívne materiály, sofistikované výrobné technológie a priemyselné in┼żinierstvo, automatizáciu a informatizáciu výrobných a technologických procesov ako aj kvalitu, bezpe─Źnos┼ą, environmentálne a mana┼żérske aspekty priemyselnej produkcie.

30. Slovnaft, a. s., Bratislava

 http://www.slovnaft.sk/sk

SLOVNAFT, a.s. so sídlom v Bratislave, je rafinérsko-petrochemická spolo─Źnos┼ą s ro─Źným spracovaním 5,5 - 6 miliónov ton ropy. Spolo─Źnos┼ą okrem výroby, skladovania, distribúcie a ve─żkoobchodného predaja výrobkov z ropy, disponuje najvä─Źšou maloobchodnou sie┼ąou v rámci Slovenskej republiky, zameranou na predaj motorových palív a mazív a na poskytovanie širokej škály slu┼żieb motoristom. V roku 2000 sa strategickým partnerom Slovnaftu stala spolo─Źnos┼ą MOL Nyrt. Od roku 2004 je SLOVNAFT, a.s. sú─Źas┼ąou najvýznamnejšej stredoeurópskej integrovanej ropnej skupiny - Skupiny MOL. Petrochemická divízia Skupiny MOL spájajúca nové spracovate─żské kapacity a rozšírené produktové portfólio Slovnaftu a spolo─Źnosti MOL Petrochemicals, doká┼że doda┼ą na európsky trh plastov ro─Źne a┼ż 1,2 milióna ton polyetylénu a polypropylénu, ─Źím sa zaradila medzi najvä─Źších stredoeurópskych producentov polyolefínových granulátov.

31. Stredná odborná škola Agropotravinárska a technická

http://www.soskezmarok.sk/

32. Stredná odborná škola polytechnická, Liptovský Mikuláš

http://www.polytechnika.sk/index.php

33. Stredná priemyselná škola Myjava

https://spsmyj.edupage.org/

34. TRK SOPK Tren─Źín

http://tn.sopk.sk

Slovenská obchodná a priemyselná komora bola zalo┼żená na základe zákona SNR ─Ź. 9/1992 Zb. o obchodných a priemyselných komorách v znení zákona NR SR ─Ź. 121/1996 Z. z. ─îlenom SOPK sa mô┼żu sta┼ą právnické a fyzické osoby, ktoré vykonávajú ─Źinnos┼ą v hospodárskych odvetviach alebo majú svojim zameraním vz┼ąah k podnikate─żskej ─Źinnosti. SOPK ako poverená národná organizácia vydáva osved─Źenia o skuto─Źnostiach dôle┼żitých v právnych vz┼ąahoch, ktoré vznikajú v medzinárodnom obchode, vydáva tie┼ż unifikovaný colný doklad – karnet ATA, ktorý umo┼ż┼łuje do─Źasný vývoz na základe ru─Źenia SOPK bez povinnosti jeho dr┼żite─ża sklada┼ą colný dlh a plati┼ą poplatky v krajine ur─Źenia. SOPK overuje aj ostatné obchodné doklady ako obchodné faktúry, obchodné zmluvy. Vytvára tie┼ż potvrdenia o udalostiach „ vís major“ zabra┼łujúcich plnenie medzinárodných obchodných zmlúv. SOPK pomáha podnikate─żských subjektom presadi┼ą sa na zahrani─Źných trhoch, radí, ako preda┼ą tovar alebo slu┼żbu efektívnejšie, pomáha pri h─żadaní nových odbytísk, organizuje semináre a odborné podujatia k aktuálnym problémom podnikate─żskej verejnosti, vydáva odborné publikácie. SOPK tie┼ż pomáha pri riešení obchodných sporov, a to prostredníctvom stáleho Rozhodcovského súdu.

35. Wittmann Battenfeld SK spol. s r.o., Tren─Źín

http://www.wittmann-group.com

Spolo─Źnos┼ą Wittmann Battenfeld SK spol. s r.o. je dcérskou spolo─Źnos┼ąou rakúskej rodinnej spolo─Źnosti Wittmann Kunststoffgeräte GmbH, ktorá vyrába kompletnú paletu výrobkov pre plastikársky priemysel, so zameraním najmä na vstrekovanie plastov. Koncern Wittmann vyrába produkty od prietokomerov, cez tempera─Źné prístroje, chladiace zariadenia, zariadenia na sušenie a dopravu granulátov – lokálne aj centrálne systémy, gravimetrické a volumetrické dávkova─Źe, mlyn─Źeky na plastové diely a vtoky, priemyselné 3-osé roboty (manipulátory), odobera─Źe vtokov, IML systémy, a┼ż po vstrekovacie lisy (horizontálne stroje od mikrovstrekovania s uzatváracou silou 5t a┼ż po ve─żké stroje s uzatváracou silou 2 000t, vrátane vynikajúcich vertikálnych strojov v rozsahu od 40 - 270t.
Výrobné závody koncernu Wittmann sa nachádzajú v Rakúsku (Viede┼ł – roboty, tempera─Źné prístroje, sušenie a doprava granulátov, Kottingbrunne – vstrekovacie lisy Wittmann Battenfeld), Ma─Ćarsku (malé rady robotov, predmontá┼ż vstrekovacích lisov), Francúzku (mlyn─Źeky) atd╦ç.
Slovenské zastúpenie poskytuje slu┼żby pre slovenských zákazníkov v oblasti predaja, dodávok náhradných dielov a servisu produktov zna─Źky Wittmann a Wittmann Battenfeld, rovnako ako aj automatizácie, ktorú vyrába ─Źeská pobo─Źka koncernu – Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o. Slovenská a ─Źeská pobo─Źka úzko spolupracujú, aby priniesli zákazníkovi maximálne benefity ─Źi u┼ż pri kúpe zariadení, ale aj pri jeho údr┼żbe a opravách.

36. ZKW Slovakia s.r.o., Krušovce

http://www.zkw.sk

ZKW Slovakia s.r.o., Krušovce, okres Topo─ż─Źany, ─Źlen skupiny Zizala Lichtsysteme Wieselburg so sídlom v Rakúsku, patrí k významným výrobcom a dodávate─żom svetlometov pre automobilový priemysel. História koncernu siaha do roku 1938, na Slovensku pôsobí od roku 2006. Výrobný proces tvorí: vstrekovanie plastov (vstrekolisy Engel 50 – 650t), povrchová úprava plastov – pokovovanie hliníkom (zariadenia od Arzuffi), automatická linka vytvrdzovania plastov lakom + UV ┼żiarením a montá┼żne linky (jednoú─Źelové zariadenia – výrobné linky riadené systémom Siemens Simatic). V polovici roka 2010 bolo zriadené vývojové centrum, kde sa samostatne vyvíjajú automobilové svetlomety, pri─Źom ide o vývoj nových produktov, t.j. nielen modifikácie existujúcich svetlometov.

 

 

 


Mediálni partneri: